Aparat Kolmio Ryodoraku

kolmio-ryodoraku-1Metoda Ryodoraku jest znana od 50 lat. Została opracowana przez prof. Yoshio Nakataniego w Japonii. W Polsce jest stosowana od 1983 roku – prototypy aparatów opracowane były w Instytucie Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej PAN w Warszawie w konsultacji z profesorem Zbigniewem Garnuszewskim.

 

 

RYODORAKU oznacza linię wysokiej przewodności elektrycznej. Tak twórca metody nazwał odkryte przez siebie linie, praktycznie pokrywające się z meridianami klasycznej akupunktury.

 

 

Aparat KOLMIO RYODORAKU bazuje na jednej z  konstrukcji autorstwa inżyniera Waldemara Jarosińskiego. Został opracowany z wykorzystaniem najnowszych technologii na podstawie techniki mikroprocesorowej.

 

 

 

Podczas projektowania położony został duży nacisk na ergonomię stosowania:

 

   ograniczono do minimum czynności pomiarowo-obsługowe, przez co uzyskano oszczędność czasu podczas diagnozy,

   urządzenie nie narzuca diagnoście parametrów pracy, a jedynie sugeruje propozycje tych parametrów,

   aparat można podłączyć do komputera, przesyłać  i drukować wyniki przeprowadzonych badań.

 

 

Podstawowe zastosowania aparatu KOLMIO RYODORAKU:

 

  diagnoza:

szybka i łatwa wstępna diagnoza ogólnego stanu zdrowia, analiza szczegółowa na podstawie tabeli kolmio-ryodoraku-2symptomów, znakomity punkt wyjścia do pełnej diagnostyki

 

  stymulacja:

natychmiastowa korekcja wykrytych zaburzeń stanu zdrowia, ukierunkowana stymulacja na konkretne schorzenia i dolegliwości,

 

  wykrywanie punktów:

znakomity, automatyczny punktoskop, dostosowujący się do każdego rodzaju skóry,

 

  kontrola:

rzetelna weryfikacja wszelkich działań leczniczych, nie tylko z medycyny konwencjonalnej, ale także niekonwencjonalnej – wystarczy wykonać diagnozę Ryodoraku przed zastosowaniem środka leczniczego i po zastosowaniu.

 

 

Terapia  Ryodoraku stosowana bywa w przypadkach dolegliwości chronicznych, kiedy niezbędne staje się uaktywnienie całego organizmu.

 

 

KOLMIO RYODORAKU jest wyrobem medycznym spełniającym wymagania Dyrektywy Medycznej Unii Europejskiej i posiada certyfikat zgodności.

 

 

Przeciwskazaniem do wykonania zabiegu jest:

  ciąża

  rozrusznik serca, stymulator serca

  zaawansowana choroba nowotworowa

  choroby skóry dłoni/stóp przebiegające z naruszenie bariery naskórka (np. aktywna egzema) a także wszelkie skaleczenia i otwarte rany

  przebyta operacja chirurgiczna w przeciągu ostatnich 6-ciu miesięcy

  dzieci do 5 – tego roku życia

 

 

 

Diagnostyka urządzeniem KOLMIO RYODORAKU nie zastępuje profesjonalnej wizyty i badań lekarskich. Zawsze kontaktuj się ze swoim lekarzem specjalistą.